SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

GEMLİK BELEDİYESİ’NİN BÜYÜK AYIBI

GEMLİK BELEDİYESİ’NİN BÜYÜK AYIBI
Bu haber 24 Aralık 2018 - 19:14 'de eklendi ve Gemlik.
Resimde gördüğünüz Manastır’da bulunan Deniz Sitesi,Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ında yıkımında bulunduğu Gemlik in ilk kentsel dönüşüm sitesi.
Site mağdurları tam 4 yıl boyunca müteahhit’in evleri tamamlamasını bekledi ve evleri varken kira vermek zorunda kaldı.
Daire içindeki bazı eksikler tamamlanmayınca şuan sitede oturan 21 ev sahibi kendi imkânlarıyla ev içindeki eksikleri tamamlayıp oturmaya başladılar fakat sıkıntıları bitmedi.21 daire şantiye elektriği kullanıyor ve tek bir kablodan besleniyor.
Durum böyle olunca fazla yüklenmeden dolayı her gün elektrikleri kesiliyor hatta bazı site sakinlerinin beyaz eşyaları kullanılamaz hale gelmiş.
Yıkımdan sonra 4 yıl boyunca siteye adım atmayan belediye başkanı Refik Yılmaz’ında bu durumdan haberi var.
Halka açık beyaz masada bilgilendirilmiş fakat hala daha mağduriyet giderilmiş değil.
Site sakinleri anlatıyor; “imardan aldığımız izinle bir elektrik firması ile anlaşıp kabloları bloklara kadar getirip sigortaları bağlattık.
Fakat tam Uludağ Elektrik idaresi saatleri bağlayacakken, site tamamlanmadığı için belediyeden yazı istedi. Başkan Yardımcısı Vedat beye durumu anlattığımızda ağzından çıkan sözlere şok olduk.
Yazıyı vermediği gibi mağduriyetimizi anlattığımız da “o zaman bizemi sordunuz taşınma saydınız” dedi.
Tam 4 sene kira verdik daha mı taşınma saydık. Bir belediye yetkilisi gelsin de baksın bakalım bu sitede elektrik verilmeyecek bir durum var mı? Her şey projelere uygun yapıldı.
Sitenin yüzde doksanı bitti. Ayrıca madem bu yazı verilmeyecek imar neden kabloları çektirmemize izin verdi? Bir de onun için hane başı 750 lira ödedik. Bu teknoloji devrinde bunları yaşamak çok üzücü. Belediye, Uludağ Elektrik’e bir yazı veremeyecek kadar aciz. Yazıklar olsun. Kentsel dönüşümü biz mi çıkardık? Kendi çocukları kışın ortasında karanlıkta ve soğukta kalsa ne olurdu acaba? Biz zaten bir avukat ile anlaştık. Dava sonuçlanınca zaten eksiklerimizi gidereceğiz. Sadece bu süre içerisinde Elektriksiz kalmayalım. Durum bu şekilde devam ederse WhatsApp ihbar hattından özel TV kanallarına ulaşıp belediye önünde eylem yapacağız.” dediler.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon