SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
YaLçın FINDIK

Gemlik belediyesine açık çağrımız:

Gemlik belediyesine açık çağrımız:
Bu haber 03 Nisan 2018 - 0:29 'de eklendi ve Gemlik.

Temiz ve özenli bir şehir anlayışından uzak olan Gemlik ilçemiz, çöp ve kirlilikle mücadelede bekleneni veremiyor.

Nedeni; belediyenin ve özel temizlik şirketlerinin başarısızlığından değil, duyarsız kişilerin ısrarla yerlere her türlü çöpleri atmaları, toplumun ortak malı olan parkları kirletmeleri.

Bu konuda Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Gemlik Belediyesine çağrımız cadde ve sokakları kirletenlere çöp atanlara, yedikleri çekirdek kabuklarını yere atmaları  ve izmaritleri gelişigüzel etrafa atanlara ceza yazılmalı.

Belediye kanununda şehri kirletenlere ve yerlere çöp atanlara ceza maddesi varken, yetkililere soruyoruz, son bir ayda, son bir yılda bu ihlali yapan kaç kişiye ceza kestiniz?

Bu konuda yetkililer Gemlik sahilinde , Çocuk parkını, diğer parkları veya ana cadde  yollarını dolaşsalar ilçemizi ne kadar kirletildiğini görürler. Temizlik görevlisi bir yandan süpürmeye devam ederken öte yandan yoldan geçen yüzlerce kişi ellerinde ne varsa (Pet şişe, peçete, izmarit, yemek atıkları, çekirdek kabukları vs) yerlere atarak temizlenen yolları hemen kirletiyor.

Trafikte olduğu gibi hata yapan sürücüye trafik görevlileri anında ceza kesiyorsa, çöp atan veya bulunduğu ortamı kirleten duyarsız kişilere ceza kesilmeli. Bir Gemlik  ilçemizin kirliliğinden ve duyarsız kişilerin çöp atmalarından utanıyorum.

Yüzlerce değil binlerce temizlik görevlisi iş yapsa da hepsi boş. Gündüz nüfusu 100 bini aşkın ilçemizin çöp atana ve çevreyi kirletenlere ceza uygulamasının başlatılmasını öneriyorum. Çıkın bakalım parklarda bank üzerinde oturup etrafını çekirdek kabukları ve diğer yiyecek atıklarıyla çöplük haline getirdiklerine bakın.

 Cuma sabahı televizyonda haberleri izlerken Ordu ilinde sokağa çöp atana, tükürene ve izmarit atana 65 TL. ceza kesilmeye başlamasının ardından bu olumsuzlukların bir anda bittiği haberini hayranlıkla izledim. Yürekli ve delikanlı yetkililere çağrım sizde Gemlik’te ceza uygulaması başlatın. Bakın bakalım kaç kişi yere çöp atacak, parkları çöplük yuvası haline getirecek.

Gemlik belediyesine tavsiyem, kamera ve fotoğraf makinesi destekli oluşturulacak birimin, belediye kanununu uygulayarak ilçeleri kirletenlere ceza yazmalarıdır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon