SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik Belediyesi kendi yaptığı daireyi satın aldı

Gemlik Belediyesi kendi yaptığı daireyi satın aldı
Bu haber 13 Eylül 2017 - 22:38 'de eklendi ve Gemlik.
Gemlik Belediyesi Eylül ayı toplantısını önceki gün yapıldı. Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın başkanlığında toplanan, Gemlik Belediye meclisinde gündemde bulunan maddelerin bir çoğu, belediye Başkanının bugün  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AKP’li belediye başkanlarıyla yapacağı toplantı nedeniyle çabuk bitti.
Gündemin büyük çoğunluğu yine imarla ilgili maddelerdi.
Daire müdürlerin den gelen konular ilgili komisyonlara havale edilirken, Belediye Başkanı Refik Yılmaz geçtiğimiz hafta Çukurbahçe mevkiinde GEMTAŞ tarafından temeli atılan kentsel dönüşüm ve tamamlan mayan konutların’dan 4-5 tanesinin Gemlik Belediyesi tarafından satın alınması hakkında bir önerge verdi. Önergenin hemen görüşülmesi AKP’lilerce  kabul edildi. CHP ve MHP li meclis üyeleri bu karara karşı çıktılar.
BELEDİYE GEMTAŞ’TAN DAİRE SATIN ALACAK
CHP’li Galip Gür yaptığı konuşmada, “Gemlik belediyesinin kurduğu şirketten daire satın alınacaksa, bu şirketi kurmaya ne gerek vardı. Belediye konutları kendi yapsaydı” dedi.
MHP’lilerinde karşı çıktığı satın alma oylamasında, AKP’li üyelerin oy çokluğu ile karar kabul edildi.
Temeli daha yeni atılan konutların bir bölümü Gemlik Belediyesi’nce kamulaştırmalar sırasında takas olarak kullanıla cağı iddia edildi.
MEHMET TAŞPINAR’IN ADI SAHNEYE VERİLDİ
Belediye Meclisin de tartışma yaratan bir konu ise, üzücü bir cinayete kurban giden eski CHP Grup Sözcüsü
Av. Özgür Aksoy tarafından Belediye meclisine verilen bir önerge de, Manastır Yunus Emre Kültür Merkezi (Belediye Kültür Merkezi) nin adının bir süre önce ölen müzik öğretmeni Mehmet Taşpınar’ın adının verilmesi önergesi AKP’lilerce kabul edilmedi. Bunun yerine Kültür Merkezi’ndeki sahnenin adının Mehmet Taşpınar olması önerisi kabul edildi. Kültür Merkezi’ne Mehmet Taşpınar adının verilmemesi üzerine, Özgür Aksoy’un sağlığında sahne ye Mehmet Taşpınar adının verilme düşünce sinin bulunduğun  belirtilmesi üzerine;  Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bunu bir vasiyet olarak mı kabul ediyorsunuz” dedi. Gemlik Belediye Meclisi, Başkanın Ankara gezisi
nedeniyle kısa sürede tamamlandı. Meclis diğer gündem maddelerini ve önergeleri görüşmek üzere Salı günü toplanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon