SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Fetöyla ilgili itiraf Refik Yılmaz’dan?

Fetöyla ilgili itiraf Refik Yılmaz’dan?
Bu haber 22 Şubat 2018 - 14:11 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Toktaş’ın açıklamalarına cevap verirken bir yandan da kritik bir soruyu gündem getirdi. Yılmaz, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi;

 

Kilise defterine yazılan cümle 2010 yılında Fetö haininin hoca zannedildiği dönemde sarf edilmiştir. O yıllarda siyasi büyüklerimizin,   birçok siyasi liderin ve hatta şimdiki Diyanet işleri Başkanımızın bu konudaki iltifatlarının yanında bu cümle kayda değer bir cümle değildir. Fetö, dinler arası diyalog aldatmacası altında meğerse İslamı Protestanlaştırma şeytanlığı da yapmış, bizler de dünya barışına hizmet ediyor sanmışız. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle maalesef aldatılmışız.

Bir insanı geçmişte saffetmiş  olduğu tek cümleyle değil,   hayatının ve yaptıklarının bütünüyle  değerlendirmek lazım.

Haberin  devamı şu şekilde

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Hasan Toktaş’ın asılsız ve gerçekle uzaktan yakından hiçbir alakası olmayan ithamlarına cevap verdi. Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada;

İyi Parti Genel İdare Kurulu üyesi sıfatını taşıyan Hasan Toktaş adındaki bir zat, partisinin ilçe kongresinde siyasi eleştiri sınırları dışına çıkarak ve haddini aşarak şahsımla ilgili algı operasyonuna girişmiştir.

1989 yerel seçimlerinden  itibaren 29 yıldan beri bayrak asma afiş yapıştırma ile başlayıp, Milli Görüş ve Ak Partide değişik görevlerde bulunmuş, Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinde  aralıksız  koşturmuş şahsımı fetöcülükle itham etmek  en basit ifadeyle ahlaksızlıktır, edepsizliktir, haysiyet cellatlığıdır.  

Kilise defterine yazılan cümle 2010 yılında fetö haininin hoca zannedildiği dönemde sarfedilmiştir. O yıllarda siyasi büyüklerimizin,   bir çok siyasi liderin ve  hatta şimdiki Diyanet işleri Başkanımızın bu konudaki iltifatlarının yanında  bu cümle kayda değer bir cümle değildir. Fetö, dinlerarası  diyalog aldatmacası altında meğerse İslamı Protestanlaştırma şeytanlığı da yapmış, bizler de dünya barışına hizmet ediyor sanmışız. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle maalesef aldatılmışız.

Bir insanı  geçmişte sarfetmiş  olduğu tek cümleyle değil,   hayatının ve yaptıklarının bütünüyle  değerlendirmek lazım.

Gemlik’te 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı en etkili mücadeleyi verdik. Darbe görünümlü işgal projesinin daha  ilk saatlerde Belediye  merkezi anons sisteminden hemşehrilerimizi meydanlara çağırdık. O gece büyük risk oluşturan Askeri haranın tüm yollarını iş makinaları ve hemşehrilerimizle kestik. Valimizin talimatları üzerine İstanbul-Bursa karayolunun geliş-gidiş istikametinde yolu trafiğe kapattık. Darbenin ilk saatlerinde talimatımızla Asım Kocabıyık caminin minare mahyalarına “ Darbeye Hayır Demokrasiye Evet” yazılarını Türkiye’ de ilk defa bizler yazdırdık. Fetö ihanet çetesine tavrımız açıkken,   bu aşağılık ve alçak iftirayı  bize her  kim atıyorsa,  yazılı- görsel veya sosyal medyada  her kim bizi itham eder şekilde yazıyorsa ahlaksızdır,  edepsizdir,  haysiyet yoksunudur, müfteridir.  Açıkça anlaşılıyor ki; Yerel hizmetlerimizi hazmedemeyen Hasan Toktaş da 2014 seçimlerinde hezimete uğrattığım bir Belediye Başkan adayı kendi partisinden şimdilik İlçe başkanı, 2019 da tekrar Belediye Başkan adayı olacağı için  ona  yol açmak amacıyla böyle bir  iftirayı tercih etmiştir.

Kamuoyuna bir kez daha ifade ediyorum ki; fetö terör örgütünün lideri  40 yıl kendisini  Milletimize hoca diye  yutturmuş gerçekte bir şarlatandır, 15 Temmuz Şehitlerimizin baş katilidir. Ekmeğini yediği, suyunu içtiği Ülkesini  Türkiye düşmanlarıyla  işgale yeltenen vatan hainidir. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan,   fetö’nün gerçek yüzünü ortaya çıkarma cesaretini göstermeseydi  Milletimiz hâla hoca zannedecekti.  

Ey Hasan Toktaş; 15 Temmuz ihaneti ortadayken  ve  vatan uğruna 250 şehidimiz varken,  peşinden gittiğiniz lideriniz   bu güne kadar fetö’ye  katil diyebilmiş midir? Vatan haini diyebilmiş midir?  Fetö’nün Vatan hainliğinden yargılanması gerektiğini,   dolayısıyla  ipini elinde bulunduran ABD’ nin Türkiye’ye iade etmesi gerektiğini söyleyebilmiş midir?. Söyleyemez çünkü; firari fetöcüler sizin liderinizi  her fırsatta destekliyor ve siz de  bu durumdan rahatsız olmadan aynı çatı altında siyaset yapıyorsunuz. Sonra da başkalarına çamur atıyorsunuz.  Güneş balçıkla sıvanmaz. Bizim hayatımız ve hizmetimiz ortadadır. Vatan hainleriyle hiçbir bağımız ve işimiz olmaz.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon