SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Dünyanın en uzun horonu Orhangazi’de düzenlenecek

Dünyanın en uzun horonu Orhangazi’de düzenlenecek
Bu haber 30 Haziran 2017 - 10:30 'de eklendi ve Gemlik.

Orhangazi Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği’nin bu yıl düzenleyeceği ve dünyanın en uzun horonunun kurulması için geniş çaplı hazırlıkların yapıldığı Kadırga Şenlikleri için geri sayım başladı. Şenlikler ve Guinness Rekorlar Kitabı başvurusu ile ilgili olarak Pazar günü bir de tanıtım toplantısı düzenleniyor. Hedef dünyanın en uzun horon halkasını oluşturmak ve tarihe geçmek. 9 Temmuzdaki kadırga şenliğinde çok sayıda ünlü isim de sahne alacak.

Orhangazi Trabzonlular Derneği tarafından bu yıl Guinness rekorlar kitabına girmek için horon halkası rekor denemesinin de yapılacağı kadırga Şenlikleri için geri sayım başladı. Bu yıl 16.sı düzenlenecek olan Kadırga Şenlikleri tam bir yıldızlar geçidine de sahne olacak. Karadeniz müziklerinin en önemli sesleri İsmail Türüt ve Selçuk Balcı başta olmak üzere bir çok ünlü sanatçının da katılacağı Kadırga Şenlikleri 9 Temmuz tarihinde Göl Sahilindeki özel hazırlanan alanda yapılacak.

STANTLAR KURULACAK

16.Kadırga Şenliklerinde hafta boyunca ise stantlar kurulup alışverişler yapılacak. Hafta boyunca farklı etkinliklerin de yapılacağı Kadırga Şenliklerinde Karadeniz müziğine de doyulacak.

GUİNESS REKORLAR KİTABINA GİRMEK İÇİN UĞRAŞILACAK

Orhangazi Trabzonlular Derneği’nin düzenleyeceği kadırga şenliklerinde bir de rekor denemesi yapılacak. Trabzonlular Derneği’nin kadırga şenliklerinde dünyanın en uzun horon halkası için de rekor denemesi yapılacak. Guinness Türkiye yetkililerinin de yer alacağı Kadırga Şenlikleri için önümüzdeki Pazar günü basın tanıtım toplantısı yapılacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon