SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Bu projeyle Gemlik Uğurla şahlanacak gibi

Bu projeyle Gemlik Uğurla şahlanacak gibi
Bu haber 24 Aralık 2018 - 20:11 'de eklendi ve Gemlik.

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan Ramada Hotel’de düzenlenen programda projelerini Gemlik halkıyla paylaştı. Zeytininden körfezine onlarca proje planladıklarını ve bu projeleri halkın desteğiyle gerçekleştireceklerini ifade eden Sertaslan projelerinin tamamının Gemlik’li mimar ve mühendisler tarafından çizildiğini ifade etti.

Proje tanıtım toplantısına CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, CHP Bursa İl Başkanı Hüseyin Akkuş, CHP Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, CHP Armutlu Belediye başkan adayı Ali Çetinkaya, CHP Bursa Milletvekilleri Erkan Aydın, Yüksel Özkan, Nurhayat Altaca Kayışoğlu, CHP Parti Meclisi Üyesi Gamze Pamuk Ateşli ve çok sayıda Gemlikli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’mızın okunmasından sonra, konuşan CHP İlçe Başkanı Cemil Acar, 31 Mart günü yapılacak olan yerel seçimler nedeniyle adayı belirleme de erken davrandıkları için yol aldıklarını, diğer partilerin adaylarının daha belli olmadığını, kendilerinin ise yapacakları hizmetlerin projelerini anlatacaklarını söyledi.
Acar, “Gemlik’te belediyeyi yeniden kazanacağız. Bıraktığımız yerden hizmetlerimize devam edeceğiz.” dedi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal ise konuşmasında “Yaşadığınız kentin ortağı olacaksınız” dedi.

Yerel seçimlerde herkese dokunulmasını isteyen Sarıbal, CHP’li belediyelerin yoksulun sorunlarına çözüm bulmak zorunda olduğunu belirterek, “Gemlik ilçeler içinde en kötü yönetilen ilçe oldu. Gemlik’i bir tek adam yönetmek istiyor. Gemlik’in yapısını bozdular. Bunun için Gemlik Belediyesini yeniden ayağa kaldıracağız. Gemlik’i yeniden inşa edeceğiz. Bütün masaları gezdim. Gemlik’in demografik yapısı her renk ve bölgeden insanlar burada yaşıyor. Bu tür farklılıkları zenginliklere çevirip yeni bir kent kültürü ile birlikte yaşayacağız. CHP’li belediyelerde taşeron sistemi kaldırılacak. Asgari ücret genel başkanı mızın açıkladığı gibi 2 bin 200 lira olacak. Vatandaş olarak daha iyi bir kentte yaşamak için tercih edeceği belediye CHP’li belediye olmalıdır” dedi.

CHP İl Başkanı Hüseyin Akkuş, konuşmasında, İl Başkanlığı olarak yaptırdıkları anketlerde Nilüfer ve Mudanya Belediyelerinden sonra Gemlik’in birinci parti çıktığını gördüklerini belirterek, “Bursa da birçok ilçede seçimleri kazanacağız. Gemlik’te de sizlerle seçimi kazanacağız. Belediyeyi alacağız.” şeklinde konuştu.
Akkuş, AKP li belediyelerin billboardların da Said-i Nursulerin Resimlerinin asıldığını, CHP’li belediyelerde ise Deniz Gezmişlerin, İsmet İnönülerin, Mustafa Kemallerin fotoğraflarının asılacağını belirterek, Gemlik’i Uğur  ile yeniden Belediyeyi kazanacaklarını söyledi. Akkuş, Parti içinde farklı düşüncelerde kişilerin olduğunu, sorunları 1 Nisandan sonraya ertelenmesini istedi.

CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, 31 Mart günü yapılacak olan seçimlere teknik bir ekip ile günlerce çalıştıklarını ve farklı projelerin ortaya çıkarıldığını belirterek, bu işlere emek verenleri kutladı. Görsel olarak hazırlanan projelerini sahne de sunan Sertaslan, izleyicilerden bol bol alkış aldı.
Sertaslan, Gemlik ile ilgili olarak internette yayınlanan Eski Sözcülük Gemlik yorumlarını okuyarak konuşmasına başladı.

Bu projeyle Gemlik şahlanacak

CHP Belediye Başkan adayı Mehmet Uğur Sertaslan, 31 Mart günü yapılacak olan seçimlere teknik bir ekip ile günlerce çalıştıklarını ve farklı projelerin ortaya çıkarıl dığını belirterek, bu işlere emek verenleri kutladı. Görsel olarak hazırla nan projelerini sahne de sunan Sertaslan, izleyicilerden bol bol alkış aldı.
Sertaslan, Gemlik ile ilgili olarak internette yayınlanan Eski Sözcülük Gemlik yorumlarını okuyarak konuşmasına başladı.

İnsanın Huzur kenti olan Gemlik’ten hızlı bir şekilde uzaklaşıldığını söyleyen Sertaslan, “Bir şehre gelmek isteyen için bir sebep bulamıyorsa oradaki insanı mutlu etmek mümkün değildir. İnsan sadece doğan büyüyen yürüyen bir varlık değildir. İnsanı beslemek lazımdır. Sporla, eğitimle sanatla insanı beslemek lazım.” dedi.
Deprem bahanesiyle yeni imar arazileri açılacağını söyleyen Sertaslan, 2865 dönüm çalılık, orman vasfındaki hazineye devredildiğini, Orman Çevre ve Şehircilik Bakanlığına devredileceğini, buranın konutlara açılacağını, buraya dar gelirli ailelerin geleceğini, Gemlik’in vizyonunu bu durum arttırmayacağını söyledi.
Sertaslan, “Tedbirli olmazsak arazinin tamamı imara açılacak Gemlik’in yeni sahipleri komşu larımız olmayacak.  Oralara asgari ücretle çalışan kişiler gelecek. Tedbirli olmak lazım. Onun için Merkeze insanı koymak zorundayız.” dedi.
Projelerini belli başlık larla sunan Sertaslan, Gemlik’te 109 bin 494 kişinin yaşadığını, bunların 54 bin 231 tanesinin kadın, 55 bin 263 ünün erkek, yüzde 34 ünün gençler olduğuna dikkat çekti. Bunların 18-36 yaş arasında olduğunu, yüzde 15 yaşlı, yüzde 15 inin eğitimli 413 kilometrelik bir alanda yaşandığını, 35 mahallemizin bulunduğu 35 700 metre sahil şeridi var. Bursa’nın en uzun sahil şeridi olduğu, büyük bir büyümenin sahilden esen rüzgarlara açık olduğunu, 45 okulumuz, 55 ibadethanemiz, 3 tane limanı Türkiye’nin 3.büyük liman ve 90 kurulu fabrikası ile sanayi besleyen ve pek çok insanın çocuklarının geçinmesini sağlayan bir kentten söz edildiğini belirtti.
Gemlik’te 2 milyon 500 bin zeytin ağacı, bulunduğunu, Türkiye nin en büyük metropolüne 125 kilometre uzaklıkta olduğuna dikkat çeken Sertaslan bunun yararları ve zararları olduğunu söyledi.
İstanbul’a 1.5 saatte gidildiğini, dikkatli olunmadığı takdirde başımıza büyük belaların açılacağını söyledi.

Balık Gemlik’e geri gelecek

CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik’in Marmara Körfezi’nde bulunan dört balık çıkış noktalarından birisi olduğunu ama Hal Yasası’ndan ötürü Gemlik’ten çıkan balıkların Görükle balık haline gittiğini ifade eden Sertaslan, “Yeni yapacağımız Gemlik Marina projesiyle, Gemlik’i tekrar cazibe merkezi haline getireceğiz. Biliyorsunuz biz daha önce de burada buna benzer bir proje gerçekleştirmeye çalıştık ama görevden alındık. Bu marinada Gemlik halkının ihtiyacı kadar balık soğuk hava depolarında tutularak Gemlik halkına taze bir biçimde ulaştıracak ve hem Gemliklinin hem de Gemlik’e gelen misafirlerimiz rahatça burada taze balıklarını yiyecekler” dedi.

Ulaşımda kolaylık müjdesi

Gemlik’te 33.000 araç bulunduğunu ve bunların yaklaşık 7-8 bin civarındakilerin Cumhuriyet Mahallesi civarında oturan vatandaşların araçları olduğunu Cumhuriyet Mahallesi’ndeki vatandaşların ise tek ulaşım aracının kendi araçları veya halk otobüsleri olduğunu ifade eden Sertaslan, “Cumhuriyet mahallemize yapacağımız yürüyen merdivenlerle halkımıza ulaşım hizmetini kesintisiz ve yoğunluk olmadan güvenli bir şekilde sunacağız özellikle iş giriş ve çıkış saatlerinde vatandaşlarımız 60 – 70 kişilik otobüslerle evlerine çıkmak zorunda kalıyor” dedi.

Hafif raylı sistemi Gemlik’e kazandıracağız

Sertaslan Gemlik’te artık alternatif ulaşım araçlarına ihtiyaç olduğunu ve  Gemlik doğu yönüne doğru büyüdüğünü ve büyümeye de devam edeceğini ifade eden Sertaslan, “Gemlik’te eski minibüs garajından, hastaneye kadar sürecek bir hafif raylı sistem projemiz var. Bunu hemen yapacağız demiyoruz, ama iki ama beş sene sonra bunu gerçekleştireceğiz. Hafif raylı sistem beş duraktan oluşacak” diye konuştu.

Zeytini Gemlik’e geri getireceğiz

Gemlik’in zeytinin başkenti olduğunu ama Gemlik’teki çocuklar zeytinden bir haber olduğunun altını çizen Sertaslan, Gemlik’e zeytin müzesi ve zeytin ar-ge merkezi kuracaklarını bunun akabinde ise Gemlik’e zeytini tekrar buluşturacaklarını vurgulayan CHP Gemlik Belediye Başkan Adayı Mehmet Uğur Sertaslan, “Gemlik’te 2 milyon 400 bin zeytin ağacı var. Bunların 3’te 1’i bakılmıyor. Biz Belediye olarak bu yere ortakçı gireceğiz, hem köylümüze istihdam sağlayacağız hem de Gemlik zeytinini tekrar hak ettiği yere kavuşturacağız” şeklinde konuştu

Hayvanlara doğal yaşam parkı

Kumsaz’daki bölge parkı olan 500 dönümlük alanında Büyükşehir Belediyesi tarafından bölge parkı olarak kullanılmak üzere planlara işlendiğini ama bu bölgenin atıl bir durumda kaldığını belirten Sertaslan, “Kumsaz’da 500 dönümlük arazi var. Biz bu arazide hayvanlarımızın rahatça yaşayabileceği bir merkez ve bu merkezin etrafında çocuklarımızla hayvanlarımızı burada buluşturacağız ve onlara hayvan sevgisi aşılayacağız bu bölgede gençlerimiz ve turizmiz için projeler düşünüyoruz. Atıl kalan bu bölge hak ettiği yere kavuşacak” dedi.

Sertaslan program bitiminde ise kendi seçim şarkısını tanıttı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon