SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Boş arsa 3 kat yerinde dönüşüm 5 kat izni

Boş arsa 3 kat yerinde dönüşüm 5 kat izni
Bu haber 07 Ocak 2019 - 22:01 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik Belediye Meclisi’nin dün yapılan Ocak ayı 2. toplantısında günlerdir ilçede konuşulan İlçe Merkezindeki binaların yerinde dönüştürülmesi sırasında kat sayısı 3,5 dan  5 kata çıkarıldı.
Belediye Başkanı Refik Yılmaz’ın başkanlığında toplanan Belediye Meclisi, geçtiğimiz günlerde Bursa Büyükşehir Bele diye Meclisince Gemlik Belediye Meclisinde kabul edilen Kuzey Planlarının görüşülerek kabul edilmesinden sonra, Gemlik merkezindeki kentsel dönüşüm yapılacak binalardaki 3.5 kat yükseklik Bursa Büyükşehir Meclisinde 1/5000 ölçekli planlarda değişiklik yapılması istemi ele alınmamıştı.
Bu toplantıda MHP li meclis üyesi Kenan Çakır, konunun bir an önce ele alınmasını istemişti.
Gemlik Belediye Meclisi’nin Ocak ayı 2. toplantısında gündeme alınan konu, meclisin ara vermesi sırasında imar komisyonunun toplanarak konuyla ilgili rapor hazırlamasıyla mecliste görüşüldü. İmar Komisyonu raporuna göre, kent merkezinde kentsel dönüşümü söz konusu olan binalar kaç kat olursa olsun yapılaşması 5 kat olarak sınırlandırıldı.Bilhassa 1999 yılından önce yapılmış olan yapılardaki binaların 5 ve daha çok katlı olması nedeniyle Gemlik Merkezinde imar izninin 3.5 kat olması nedeniyle kat artışı yapılamadığından yerinde dönüşümden yararlanmanın imkanı yoktu. Bu karar ile Gemlik merkezindeki yerinde dönüşümün önü açılmış oldu.
Gemlik Belediye meclisi kararı Bursa Büyükşehir meclisinde görüşülerek 1/5000 ölçekli imar planla rına işlendikten sonra askıya çıkarılarak kesinlik kazanacak.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon