SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Bıyıklı; Mimar Olmadan, İmar Olmaz

Bıyıklı; Mimar Olmadan, İmar Olmaz
Bu haber 07 Şubat 2019 - 19:20 'de eklendi ve Gemlik.

Saadet Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Dr. Adnan Bıyıklı, Gemlik’te bulunan mimar ve mühendislerle Gemlik Balık Deryasında yapılan kahvaltıda buluştu. Bıyıklı’ya İlçe Başkanı Ahmet Vakkas Yıldız ve yönetimi de eşlik etti.

İMAR KONULARINDA SİYASİ KARAR ALINMAZ

Toplantıda söz alan Bıyıklı; ”Bugün ben konuşacağım, Gemlik’i yönetirken sizi dinleyeceğim. Çünkü Gemlik’in en önemli sorunlarında biri imar sorunudur. Bunu biz siyasetçilerin çözmesi asla doğru değildir. Bu nedenle odalara, mimarlara ve mühendislere danışarak çözüm aramalı, ortak paydada buluşmalıyız. Eğer imar konularında alınan kararlar siyasi olursa, kaybeden Gemlik olur. İmar konularında siyaset olmaz.

Gemlik’in yanlış yapılaşmasından dolayı ilçemiz kültürel, sosyal ve yaşam konforu adına çok şey kaybetti. Yapılaşırken konunun uzmanlarının görüşü alınsa, bugün eski Gemlik’e özlem duyuyor olmazdık. Bilimin önünde durulmamalı. İşim uzmanı ve liyakat sahibi kişilerin çalışmalarının önüne siyaset geçmemeli. Eğer siyaseti bilimin önüne geçirirsek, kaybeden her zaman Gemlik olur. Geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği ve onlara bırakacağımız sorunlar yumağı olur.

İlçemizin ihtiyaçları ortada, bunları tespit etmek kolay, önemli olan akılcı yolla çözüm bulmaktır. Bu konuda da siz teknik insanlar en çok ihtiyacımız olan insanlar olacaksınız. Mimar olmadan, imar planı olmayacak” dedi.     Bıyıklı sonrasında da, katılımcıların öneri ve fikirlerini dinleyerek notlar aldı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon