SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Bıyıklı; Dar Gelirliler İçin Kreş İmkânı Sunacağız

Bıyıklı; Dar Gelirliler İçin Kreş İmkânı Sunacağız
Bu haber 27 Şubat 2019 - 19:15 'de eklendi ve Gemlik.
Saadet Partisi Gemlik Belediye Başkan Adayı Dr. Adnan Bıyıklı, Gemlik’te yaptığı çeşitli ziyaretlerde çocuk kreşleri ile alakalı konulara da değindi.
   Gemlik Belediye Başkanının şehirde olan her şeyden sorumlu olması gerektiğini ifade eden Belediye Başkan Adayı; ”Gemlik’te Belediye Başkanlarının düşünceleri genelde sabit kalıyor. Ne yazık ki bunu aşamıyoruz. Gemlik’te yapmamız gereken toplumun her alanı ile ilgilenmek olmalı. Pek çok belediyede örneklerini görüyoruz. Belediye olarak da, yüksek geliri olmayan ailelerimize kreş imkânı sağlayabilmeliyiz. Kadının iş hayatına uyum sağlaması, verimli olabilmesi için Belediyelerin bu imkânı sağlaması yüksek önceliklerinden biri olmalıdır. Basit imkânlarla oluşturacağımız kreş ve benzeri bakım imkanları sonrası anneler de iş hayatında yer alabilecek.
ASGARİ ÜCRETLE ÖZEL KREŞ KARŞILANAMAZ
   Gemlik’te özel kreşler önemli imkanlar sağlıyor. Geliri uygun aileler için de güzel bir hizmet veriliyor. Gemlik Belediyesi olarak bizler de alt gelirliye hizmet verebilmeliyiz. Bu şekilde de kadının da ev ekonomisine katkı sağlamasının önünü açmayı hedefliyoruz. Gemlik’i ekonomik anlamda istenilen noktaya getirmek istiyorsak, kadının da iş hayatında önünü açmalıyız. Dar gelirli ailelerimizin anne ve babalarının çocuklarına bakma imkanı yoksa, ev ekonomisine katkı sağlamaları imkansız oluyor. Belediye bu gibi basit sorunları çözemeyecek kurum değildir. Biz göreve geldiğimizde, önceliklerimizden biri de Belediye Kreşleri olacaktır” dedi.
    Gemlik ile alakalı her konuda Gemlik Belediyesinin inisiyatif alması gerektiğinin altını çizen Belediye Başkan Adayı, önümüzdeki dönem Gemlik Belediyesinin her konuda söz sahibi olacağının altını çizdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon