SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

BBP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HACI ÖMER YAVUZ, İLE SÖYLEŞİ

BBP BELEDİYE BAŞKAN ADAYI HACI ÖMER YAVUZ, İLE SÖYLEŞİ
Bu haber 23 Aralık 2018 - 21:16 'de eklendi ve Gemlik.

Hafta sonu seçim istişare toplantısı için ANKARA yolunu tutan Hacı Ömer Yavuz, ile söyleşi yapma fırsatı yakaladık. Yaptığı Söyleşide değindiği konular ise şöyleydi.

“Belediyecilik uğruna bedel ödemeyi göze aldığınız bir alanda sizin sözünüzün itibar olduğu kadar milletin ümidi olma imtiyazına dönüşebilir bir yönetimdir belediyecilik. Milleti için fedakârlık etme ve ağırlaşan memleket şartlarını ödemek için fedakârlıklarını göze almış bir başkan olmalıdır. Helalinden bir istikbal diye milletten oy istemek ve milleti aldatmak olmamalıdır.

Belediye başkanı fikrini namusu bellemeli ve huzuru Gemlik’e azık edebilmelidir. Devletin, milletin kendine sağlamış olduğu izzeti itibarı kendini zenginleştirme imkânına dönüştürmemelidir. Milletin ümidinin bitmeye yüz tuttuğu zamanlarda milletin umudu olmayı başarıyorsa, bu başarıyı kuvvete, kudrete, sonra iradeye, sonra adalete ve başarıya dönüştürebiliyorsa, başkandır, başkan adayı ümit haline gelmiyorsa o zaman adayı sorgulamak gerekir.

Kendisini Ümit haline getiremeyen bir yönetici olmaz, Ümidi yöneten olmalı. Çünkü Ümidi olanlar milletin kılavuzu olurlar, böyle olursa millet itibarları, onlara hizmet imkânı verir. Belediyecilikte layık olanı layık olan yere getirmelidir. Hepimiz kendi işimizi yaptırırken liyakatli olan adamı çok rahat buluruz. Belediye mevzu bahis olunca taraftar aranıyor. Şöyle bir asabiye var, bizden misin, bizim mahalleden misin, bize mi oy verdin, bizim okullardan mı mezun oldun böyle bir üslupsuzluk belediyeciliğin bütün mekanizmasını alt üst eder. Biz Gemlik’i kim yönetsin kavgasında değiliz, Biz Gemlik’i ne yönetsin iddiasındayız.

Gemlik’i ahlak yönetsin, Gemlik’i zarafet yönetsin, belediyenin malını her şeyden aziz bilme ahlakı yönetsin. Gemlik’i kendi yanı, yandaşını kayırmak değil, hak edeni hak ettiği mevkie getirme sorumluluğu yönetsin. Siyasi özelliklere sahip olan kimse Gemlik’i O yönetsin.

Kimseyi kırmadan, dökmeden taraflaştırmadan, kimseye gühtan etmeden, kimsenin şahsi zafiyetlerini kendimiz için bir sığınacak malzemesi yapmadan doğruyu kuvvetlendirecek yerde bulunmak, siyasetin bugün kendine oy avcılığı yapabilmek için alan arayan siyasi ıslahına malzeme olmadan hakikat yolunda yol yürüyeceğiz”.

BBP GEMLİK İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI: HACI ÖMER YAVUZ

Bu söyleşinin ardından kendilerine seçim için başarılar diliyoruz.

GEMLİK HABERCİ EDİTÖRLÜĞÜ
ZÜBEYİR BAYRAKDAR

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon