SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

BAŞKAN YILMAZ’DAN “SAFRANBOLU EVİ” İÇİN ARSA SÖZÜ

BAŞKAN YILMAZ’DAN “SAFRANBOLU EVİ” İÇİN ARSA SÖZÜ
Bu haber 28 Aralık 2018 - 17:21 'de eklendi ve Gemlik.

BAŞKAN YILMAZ’DAN “SAFRANBOLU EVİ” İÇİN ARSA SÖZÜ
Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Gemlik Batı Karadenizliler Derneği Başkanı Sabahattin Kul ve yönetimini makamında ağırladı.
Ziyarette dernek olarak yaptıkları çalışmalar ve hedeflerine ilişkin bilgiler paylaşan Başkan Kul ve yönetimi, ilçeye Safranbolu Evi kazandırmak istediklerini belirterek, belediyeden arsa tahsisi için talepte bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz da, kentlerde derneklerin kültürlerin yaşatılması için önemli rol oynadığına dikkat çekerek, bu noktada kültürlerin gelecek nesillere aktarılması için de derneklerin köprü vazifesi gördüğünü söyledi. “Her kültürden insanın kardeşçe yaşadığı ilçemizde adeta bir kültür mozaiği var” diye konuşan Başkan Yılmaz, Belediye olarak ilçede faaliyet gösteren tüm sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişkiler olduklarını kaydetti. Belediyenin desteği Giresun Kültür Evi’nin yapımına başlandığını, Girit ve Rumeli Türkleri için Mübadele Evi, Erzurum ve Kastamonular için kültür evi, Ağrılılar için de taziye evi yapılacağını hatırlatan Başkan Yılmaz, Safranbolu Evi yapımı için arsa konusunda destek isteyen yönetime destek sözü verdi.
Ziyaret sonunda dernek yönetimi, Başkan Yılmaz’a Zonguldak hatırası mini madenci heykeli hediye etti. Günün anısına çekilen fotoğraflarla ziyaret sona erdi.

BAŞKAN YILMAZ’DAN “SAFRANBOLU EVİ” İÇİN ARSA SÖZÜ

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon