SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoglu, Halkı enayi sanıyor her halde

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoglu, Halkı enayi sanıyor her halde
Bu haber 31 Aralık 2017 - 15:27 'de eklendi ve Gemlik.

Bakan Hakan Çavuşoglu, Gemlik’te yaptığı açıklamada Eskiye göre biz daha rahat ve ucuz urun alıyormuşuz.  Bakan Hakan Çavuşoglu, ya Türkiye’de yaşamıyor yada baş diyarlardan bahsediyor.

Hakan Çavuşoglu’un ilginç açıklaması: Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoglu, AK Parti’nin halkın yaşam standartlarını yükselttiğini dile getirerek, “2002 yılında asgari ücret 184 liraydı bugün bin 603 lirayı tartışır hale geldik. Asgari ücretle 19 kilo et alınıyordu, bugün 51 kilo et alınıyor” dedi.

 

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, geçmişten bugüne örnek vererek yaptığı konuşmasında büyük alkış aldı. Çavuşoğlu şunlara değindi:

“Gemlik’te bulunmaktan son derece mutluyum. Her kongrede teşkilat mensuplarının dava ruhunun ne kadar güçlü olduğuna bir kez daha şahit oluyorum. Zafer Işık görevi sürecinde son derece ciddi şekilde çalıştı ve önemli sonuçlar aldı. Bugün de, sanki görevi devreden başkan gibi değil de, yeni görev alan başkan gibi heyecanlı ve güzel bir konuşma yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum. Sizin çıkış noktanız millete ve bu vatana hizmet etme sevdanızdır. Bu nedenle sizler değerlisiniz. AK Parti Türkiye’yi dönüştürüyor, geliştiriyor ve büyütüyorken, sizler de tarih yazıyorsunuz. Tüm dünyanın yükünü sırtlanan liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın yüküne omuz verdiğiniz için sizler değerlisiniz. Liderimiz bu yola baş koydu, ‘kefenimi giyip çıktım’ dedi, sizler de onu hiç yalnız bırakmadınız.”

“AK PARTİ YAŞAM STANDARDINI YÜKSELTTİ”

“Biz bu yola çıkarken, hiçbir şey eskisi gibi olmayacak düşüncesiyle yola çıktık” diyen Çavuşoğlu, “AK Parti Türkiye’de devrim yaptı. Biz buna sessiz devrim diyoruz. Türkiye önemli değişimler yaşadı. Bugün, 1603 TL asgari ücreti tartışır hale geldi. 2002’de asgari ücret 184 TL’ydi. O zaman asgari ücretle 146 litre mazot alınıyordu. Bugün 318 litre alınıyor. Hani Türkiye batıyordu? Millet artık gözünü açtı. 184 TL’ye 18.9 kilogram et alınıyordu. Bugün et pahalı diyoruz. Bugün asgari ücretle 51 kilogram et alınıyor. AK Parti milletin refahını, huzurunu, yaşam standardını yükseltti. Türkiye zenginleşti, daha da zenginleşecek. Biz bu milletin hizmetkarı olmaya geldik” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon