SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

23 NİSAN HEDİYESİ SPOR SALONU OLDU

23 NİSAN HEDİYESİ SPOR SALONU OLDU
Bu haber 24 Nisan 2017 - 9:17 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik Belediyesi’nin öncülüğünde Arcelor Mittal Firması tarafından ilçeye kazandırılan Gazi Spor Salonu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında hizmete girdi. Temeli Kasım ayı içinde atılan spor salonu öğrencilere 23 Nisan hediyesi olarak açıldı. Lale Kemal Kılıç Ortaokulunun bahçesinde yükselen modern spor salonu açılışına Kaymakam Gürbüz Karakuş, Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Avcı ve Vedat Büyükgölcigezli ile belediye meclis üyeleri, Okul Müdürü Sadettin Göl, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldılar. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Arcelor Mittal Firması CEO’su Adnan Öztürk ve Müdürü Caner Şimşek nezdinde Sosyal Sorumluluk Projesine destek veren hayırsever işadamlarına teşekkür etti. Gemlik’teki bütün okullara spor salonu yapmayı amaçladıklarını bir kez daha vurgulayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Gemlik’i Spor Şehri yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

750 öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü Lale Kemal Kılıç Ortaokuluna çok yakışacak olan Spor Salonunda daha pek çok başarılı sporcu yetişeceğini vurgulayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, “Bu okulumuzda çok sayıda başarılı sporcumuz var. Bu salon ile salon sporlarında daha başarılı olacaklarına inanıyoruz. 150 kişilik tribünü, takımların ve hakemlerin soyunma odaları, hakem odası ve malzeme odası ile modern bir spor salonu tesisi daha tamamlanmak üzere. Öğrencilerimiz bu tesis ile beraber, başarılarına başarı katacaklardır” dedi. Arcelor Mittal Firması yetkililerine de teşekkür eden Refik Yılmaz, ilçedeki bütün okullara spor salonu kazandırmayı amaçladıklarını söyledi. Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş’ta yaptığı konuşmada, Ulusal Egemenlik coşkusu, TBMM’nin kuruluşu ve Çocuk Bayramının tarihçesini anlatarak, öğrencilerin bayramını kutladı. Firma yetkililerine de teşekkür eden Gürbüz Karakuş, ilçenin güzel ve anlamlı bir yatırıma daha kavuştuğunu söyledi. Arcelor Mittal Firması CEO’su Adnan Öztürk’te böylesine anlamlı bir yatırıma katkı koymaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Arcelor Mittal Firması Müdürü Caner Şimşek’te, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Gemlik’e böyle bir tesis kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydederek, “Çocuklarımız bu tesis sayesinde daha sağlıklı biçimde spor yapabilecekler. Gemlik’te kazandığımızı Gemlik’e böyle bir tesis yaparak dönüştürmekten gurur duyuyoruz. İlçemize şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi. Bayram havasında geçen açılış plaket töreni ile son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon