SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

usta Elektrikçi

Jeneratör Bakım ve Onarımı

Usta Elektrikçi Elektrik gittiği vakit sıklıkla kullanılan jeneratör kesilen elektriği tekrar eski haline getiren ve mazotla çalışan teknolojik bir çalgıtır. Elektrik kesintisi sırasında kullanılan jeneratör bakımı ve onarımı son derece önemlidir.
Mazotla çalışan jeneratör içinde bulunan motorlar sayesinde elektriği hızlı bir şekilde üretmektedir. Jeneratör de diğer araçlar gibi elektronik bir sisteme haiz olduğundan ve her şeyden önce insan yapımı bir alet olmasından dolayı zaman süre tekleyebilmekte hatta tamamen susabilmektedir. O yüzden bu tür olumsuzluklara sebebiyet vermemek için üreteç bakımı ve onarımı süreında yapılması son derece önemlidir. Jeneratör bakımı Elektrik kesintilerinde hanelerin ve özellikle iş yerlerinin adeta bir can simidi olan üreteç, elektrik kesildiği andan itibaren devreye girdiğinden dolayı çoğu süre iş yerlerindeki çalışmalarda aslabir aksamaya mahal vermemektedir. İş yerleri için büyük örutubet arz eden jeneratörlerin başlıca arızalanma sebebi kullanım hatalarıdır. Yanlış kullanımdan dolayı arıza verebilen jeneratörlerin bakımı, ilgili servisler tarafınca aylık ve yıllık periyotlar halinde kısa süre içerisinde yapılır. Unutmamak gerekir ki, elektrik kesintileri çoğu zaman zamansız bir şekilde olur ve bu yüzden elektriğin saatlerce verilemediği durumlarda birçok işin yarım kalmasına kaçınılmaz bir durumdur.

Jeneratör Genel yıllık Bakımı

üreteçün bozulmasının önüne geçilmesi için ilgili servisi tarafından bir takım bakımları yapılır. Bunlardan biri de jeneratörlerin sorunsuz çalışabilmesi için yapılması örutubet arz eden senelik bakımdır. Düzenli bir şekilde meydana getirilen aylık bakımların yanında üreteç elektronik sisteminin genel işleyişinin ne durumda olduğu hakkında bilgi veren genel senelik bakımlarının da yapılması jeneratörlerin sağlıklı çalışması açısından son aşama önemlidir. Bu nedenle ilgili servis tarafından jeneratörlerin bakımının eksiksiz ve vakitında yapılması gerekir. Peki, yılda bir kez yapılan genel yıllık bakımda nelere dikkat etmek gerekir ? Her şeyden önce jeneratörün içinde bulunan sibop ayarıyla bakıma başlamak önemlidir. Bakıma enjektör ayarlaması yapılarak devam edilir. üreteçün çalışmasını elde eden marş motoru ve radyatör motorunun da lüzumlu kontrolleri yapıldıktan sonra jeneratörün içindeki suyu ısıtmak ve soğutmakla görevli olan termostat kontrolü yapılmış olduktan sonra yağ filtresi değiştirilerek jeneratör bakımı ve onarımı bittirılır.

Firma Yetkilisi inan
Yetkili Telefon 2165058441
Telefon 02165058441
Faks 02165058441
Web Sitesi http://www.ustaelektrikci.com
E-Posta elektrikci@gmail.com
Firma Adresi Yavuztürk Mahallesi, İklime Sk. No:3 D:1, 34690
İl / İlçe İl ve İlçe Belirtilmemiş.
Sektörler Sektör Belirtilmemiş.
Bu firma 08 Ağustos 2018 - 19:54 'de eklendi ve 320 kez görüntülendi.
SON EKLENEN FİRMALAR
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon