SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Özden Çakır, Borsa üyelerini enflasyonla mücadeleye çağırdı

Özden Çakır, Borsa üyelerini enflasyonla mücadeleye çağırdı
Bu haber 17 Ekim 2018 - 12:49 'de eklendi ve Gemlik.

Ticaret ve Sanayi Odası’ndan sonra Gemlik Ticaret Borsası da Hazine ve Maliye Bakanı’nın başlattığı enflasyonu düşürme projesine katkı için basın toplantısı düzenledi.
Borsada yapılan açıklamada, “Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.” dendi.
Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır, şunları söyledi.

“Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek ha neli seviyelere düşmesi sağlanmıştır. Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeni den çift haneler çıkmıştır. Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatan daşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.” dedi.
Çakır, Hazine ve Maliye Bakanının başlattığı enflasyon la mücadele programını desteklediklerini söyledi.
SORUMLULUK HEPİMİZİNDİR
Çakır, “Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.” şeklinde konuştu.
Açıklama, şöyle devam etti:
“Türk özel sektörü, devletimizle birlikte top  yekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır. Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir. 81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmak tadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki, bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz. Hepimiz tek yürek ve tek ses olur sak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır. Biz de, Gemlik Ticaret Borsası olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Borsa üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, Gemlik ilçesi olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başla tılan bu iktisadi mücadele de en ön cep hede yer alacağız.”
Ticaret Borsası Başkanı Özden Çakır, tüm üyelerini bu projeyi desteklemeye çağırdı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon