SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Kaymakam Gürbüz Karakuş, Ticaret Borsası’na Ziyaret

Kaymakam Gürbüz Karakuş,  Ticaret Borsası’na Ziyaret
Bu haber 01 Şubat 2017 - 18:12 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Borsa ziyarette bulundu. Kaymakam’ı ziyaretinde Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır ; Meclis Başkanı Mustafa Doğan , Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Taşar , Meclis Başkan Yardımcısı Erdinç Ersan ,Yönetim Kurulu Üyeleri Ertan Toksabay ve Burhan Atalay karşıladı.
Yönetim Kurulu Başkanı Özden Çakır Kaymakam Karakuş’a ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini belirterek borsamız ve çalışmalarımız hakkında bilgi verdi.
Gemlik Zeytininin tanıtılması, korunması ve pazarlanması hakkında bilgiler veren Özden Çakır, “Sizlerle ortaklık içinde gerçekleştireceğimiz “Gemlik  Zeytininin Başkenti” projemiz ile zeytinimizi daha iyi yerlere taşıyacağız. Gemlik Zeytini ülkemizde yıllardan beri süre gelmiş doğal bir markadır. Bu markanın Avrupa’da da hak ettiği değerlere ulaşabilmesi için bu projeye çok önem veriyoruz” dedi.


Kaymakam Karakuş, ise “Gemlik zeytinin ilçenin en önemli gelir kaynaklarından biri olduğuna dikkat çekerek, her üründe olduğu gibi zeytin yetiştiriciliğinden, stoklama ve pazarlama aşamasına kadar geçen sürecin atadan kalma yöntemlerle yapıldığını, oysa bu konuda Avrupa ülkelerinde ileri teknikler uygulanarak daha kaliteli ve çok ürün elde edildiğini bu nedenle hazırlanan proje kapsamında zeytincilikte ileri bir ülke olan İspanya’da bu teknik ve yöntemlerin yerinde incelenmesini, dönüşte de eski teknikler yerine ileri tekniklerin uygulanmasıyla üreticinin de satıcıların da daha çok gelir elde edeceğini ”söyledi. Yapılan projenin bölge için önemli olduğunu söyleyen Karakuş, projeyi desteklediklerini belirtti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon