SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik’ten-Haliç’e uçak seferleri

Gemlik’ten-Haliç’e uçak seferleri
Bu haber 25 Ocak 2017 - 19:37 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik – Haliç arasında kullanılan Deniz Uçağı, artık Yunuseli’nden kalkacak. 1 Şubat tarihinde başlayacak olan uçuşlar için ilk uçak da Yunuseli havaalanına götürüldü.

‘’Yunuseli – Haliç seferleri 1 Şubat’ta başlıyor’’

Büyükşehir Belediyesi, Yunuseli Havaalanı’nın yeniden uçuşlara açılmasını da sağladı. Yunuseli’nin hava ulaşımına açılması için önceki yıllarda imzalanan protokollerin çeşitli sebeplerle askıya alınmasına rağmen süreci ısrarla takip eden Büyükşehir Belediyesi, son olarak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden gelen onayın ardından 1 Şubat’ta Yunuseli Havaalanı’ndan uçuşları başlatma kararı aldı.

Gemlik – Haliç arasında sefer yapan ve karaya da inme özelliği bulunan Burulaş’a ait uçaklar, 1 Şubat Çarşamba gününden itibaren Yunuseli Havaalanı’ndan kalkıp Haliç’e inecek.

Gemlik – Haliç arasında sefer yapan uçaklardan biri Yunuseli Havaalanı’ndaki yerini şimdiden alırken, son hazırlıklar hummalı bir şekilde sürüyor. Büyükşehir ekipleri tarafından yapılan yolcu bekleme salonu ve hangar inşaatı tamamlanma aşamasına gelirken, BUSKİ ekipleri de gerekli altyapı çalışmalarını tamamladı. Bursa’nın 16 yıllık özleminin artık giderileceğini ve hayal olarak görülen bir konuyu daha gerçeğe dönüştürdüklerini diye getiren Başkan Altepe, “20 yıl öncesine kadar aktif olarak kullanılan Yunuseli Havaalanı’nda seferler başlıyor. Çok yakında uçuş eğitimleri ve farklı bölgelerle uçuşlarla bu bölge önemli bir havacılık merkezi haline gelecek. Bursa İstanbul’un yanı sıra Ege ve Akdeniz’e de yaz sezonunda uçuşlarımız olacak. 4 tane deniz uçağımız var. Bunların karaya da inmesi için gerekli aparatlar monte edildi. İstanbul’da 3.havalimanının bitmesiyle buraya da uçuşlar tarifeli olarak başlayabilir. Ancak farklı Anadolu şehirlerine Yunuseli’nden 25 – 30 kişilik uçaklarla seferleri hızlandırmayı planlıyoruz” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon