SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

EKONOMİDE MCKİNSEY ( ABD ) DÖNEMİ

EKONOMİDE MCKİNSEY ( ABD ) DÖNEMİ
Bu haber 29 Eylül 2018 - 0:53 'de eklendi ve Gemlik.

EKONOMİ BAKANI BERAT ALBAYRAK EKOMOMİDE MCKİNSEY DESTEKLİ YOLUMUZA DEVAM ETMEYE KARAR VERDİK.

Ekonomi Bakanı Albayrak. Yeni Ekonomi Programı adı ile kurulan Maliuet be Dönüşüm ofisi için uluslar arası yönetim şirketi MCKİNSEY ile çalışacaklarını açıkladı.

Birleşmiş Milletler 73.ncü Genel Kurul görüşmeleri için bulunduğu New York’ta, Türkiye-ABD iş konseyi olan ( TAİK) tarafından düzenlenen 9.ncu Türkiye yatırım konferansında konuştu.

Geçen haftada ki programda açıkladığı Yeni Ekonomi Programı ile ilgili açıklamalarda bulunan Sayın ALBAYRAK (YEP) üç ana başlığını vurguladı. Bunların ise Dengeleme, Disiplin ve Dönüşüm olarak sıraladı. Özellikle değişim ile ilgili yeni bir birim kurduklarını aktaran Albayrak, “Yeni program bünyesinde kurulan Maliyet ve Dönüşüm Ofisi için uluslararası yönetim şirketi McKinsey ile çalışmaya karar verdik. 16 bakanlıktan temsilcilerin bulunduğu bu ofis, tüm hedeflerimizi ve sonuçlarımızı her çeyrekte kontrol edecek” dedi.

“Spekülasyonlara ve dedikodulara değil, gerçek resme bakılması gerekiyor” diyen Albayrak, Türkiye’ye ilişkin dört önemli ölçütün bu resmin önemli bir bölümünü oluşturduğunu belirtti.

Berat Albayrak, Türkiye’nin kamu, hane halkı, banka ve özel sektörün borçlarından oluşan bu dört ölçütte, diğer yükselen piyasalar ve dünya geneliyle kıyaslandığında çok daha iyi durumda olduğunu ifade etti.

“Finansal sektörün belkemiği olan bankaları desteklemeye devam etmek için her türlü seçeneğe sahibiz” sözlerini kullanan Sayın Albayrak, gelecek 12 ayda özel sektörde döviz riskinin görülmediğini ifade etti. Albayrak, “Türkiye öngörülebilir gelecekte doğru yolda ilerleyecek ve ekonomide daha önemli adımlar atılacak” diyerek sözlerini bitirdi.

Gemlik Haberci Editörlüğü
Zübeyir BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon