SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Okulda ‘doğal yaşam alanı’ oluşturdular

TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, öğrencilerin tabiatla iç içe olmaları amacıyla tavşan, kuş, balık ile çeşitli bitki ve ağaçların bulunduğu

Okulda ‘doğal yaşam alanı’ oluşturdular
Bu haber 09 Ocak 2017 - 21:05 'de eklendi ve Gemlik.

Nevşehir’deki TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi, bilimsel araştırmalara göre tabiatla buluşan öğrencilerin daha başarılı bireyler olduklarını göz önünde bulundurarak, “doğal yaşam alanı” oluşturmak için kolları sıvadı.

İdareciler, öğretmenler ve öğrenciler iş birliğinde okul içerisinde “doğal yaşam alanı” oluşturdu. Öğrenciler, burada tavşan, kuş ve balıkları besleyerek, ağaç ve bitkilerin bakımını yaparak doğayla iç içe olma fırsatını yakalıyor.

Okulun müdürü Mehmet Gündüz, aktif yaşam süresinin çoğunu okulda geçiren öğrencilerin, doğal yaşam alanının oluşturulmasının ardından daha huzurlu ve mutlu olduklarını gözlemlediklerini söyledi.

“Tabiatı öğrencilerimize getirdik”
Okulun rehber öğretmeni Kadir Akel de insanların doğadan uzaklaştıkça kendini mutsuz ve huzursuz hissetmeye başladığına işaret ederek, “İnsanın doğaya çıkması kendi parçasına dönüş olma anlamına geliyor. Öğrencilerimizin tabiata çıkması konusunda eksiklik olduğunu gördük. Çocukların tamamını sürekli doğaya götürmek zor olacaktı, biz de tabiatı onlara getirdik.” dedi.

Tavşan, kuş, balık ve bitkilerin bakımlarını da öğrencilerin yaptığını anlatan Akel, alandaki portakal ağaçlarının tomurcuklanmaya başladığını, gençlerin tabiattaki değişim ve gelişimleri de burada net olarak gözlemleyebildiğini ifade etti.

11 A sınıfı öğrencisi Ceren Fidan ise sınav döneminde vaktinin çoğunu bu alanda geçirerek stresten arındığını bunun derslerine olumlu yansıdığını söyledi.

Öğrencilerden İkbal İnci de akşamları eve döndüğünde, bir an önce sabah olmasını istediğini, okuldaki doğal alana kavuşmak için heyecan duyduğunu dile getirdi. 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon