SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

İş Sizi Çağırıyor

İş Sizi Çağırıyor
Bu haber 27 Eylül 2018 - 13:33 'de eklendi ve Gemlik.

Gemlik İşKur Müdürlüğü öncülüğünde, Gemlik Kaymakamlığı, Gemlik Belediyesi, Gemlik Ticaret Odası, Gemlik Ticaret Borsası, Gemlik Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve firmalar tarafından desteklenecek ‘’İş Sizi Çağırıyor’’ sloganlı istihdam fuarının bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kaymakamlıkta düzenlenen toplantıya Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol, İşKur Şube Müdürü Ünver Ünver, GTSO Başkanı Paşa Ağdemir, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Yazıcı ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Beki katıldı.
Toplantıda konuşan Gemlik Kaymakamı Gürbüz Karakuş, 2017 yılında 1.si düzenlenen İstihdam Buluşması Etkinliğinde 46 firmanın stant açtığını hatırlatarak, 2 gün boyunca stantları yaklaşık 8000 civarında ziyaretçi gezdiğini söyledi. Yapılan görüşmeler sonucunda 2018 Ocak-Mart aylarında 1600 işsizin işe yerleştirildiğine değinen Karakuş, Bu yıl 2.si düzenlenecek İstihdam buluşması etkinliğinde ise Gemlik, Orhangazi ve İznik ilçelerinde faaliyet gösteren yaklaşık 70 firmanın 2 gün boyunca stant kuracağını belirtti.
Gemlik Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Erol da, Belediye olarak Gemlik’te tüm kamu kurum ve kuruluşları ile uyum içerisinde çalıştıklarını hatırlatarak, geçen yıl olduğu gibi bu yılda İstihdam fuarına destek vereceklerini söyledi. İstihdam fuarının eğitim seminerleriyle desteklenerek, İş gücünün niteliğinin artırılması, firmalar tarafından talep edilen nitelikli işgücünün ortaya çıkarılması gerektiğini dile getirdi.
İşKur Müdürü Ünver Ünver ise, “İşgücü piyasasına önemli kazanımlar katacağına inandığımız Gemlik İstihdam Buluşmasına vatandaşlarımızın yoğun katılımını beklemekteyiz. Hizmet Bölgemizin en önemli sorunu olan işsizlikle etkin mücadelemize katkı sağlayacak ve bu etkinliğe katılımları ile destek olacak tüm firmalarımızı, çok değerli halkımızı fuarımıza bekliyoruz” diye konuştu.
GTSO Başkanı Paşa Ağdemir, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Yazıcı ve Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı İsmail Beki de, 2. İstihdam Fuarın Gemlik’e hayırlı olmasını dileyerek gerekli destekleri vereceklerini söyledi.
Milli İstihdam Seferberliği kapsamında 12 – 13 Ekim tarihlerinde Gemlik İlçe Spor Salonunda 70 firmanın katılımıyla gerçekleştirilecek fuara, kentte ve çevre illerde ikamet eden tüm iş arayanlar, iş hayatına yeni atılacak olan kişiler, yeni mezun olan ya da olacak lise ve üniversite mezunları ile staj başvurusunda bulunmak isteyen tüm öğrenciler ücretsiz katılabilecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon