SON DAKİKA

Gemlik haberci, Gemlik Haber, Yerel Haber, Gemlik spor, Gemlik

HATEM KARİYER ATÖLYESİ DEVAM EDİYOR

HATEM KARİYER ATÖLYESİ DEVAM EDİYOR
Bu haber 21 Ocak 2018 - 2:02 'de eklendi ve 664 kez görüntülendi.

Anadolu ve Fen Lisesi şubesinin her ay düzenlediği HATEM Kariyer Atölyesi bu ay üç konuk ağırladı. Yakın Doğu Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Eğitim Yazarı Sadık Gültekin, Borçelik Satış Temsilcisi Mustafa Tayyar Uğur ve Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi Araştırma Görevlisi Erdem Utku Çakır konuk oldu.
Öğrencilere yeni sınav sistemi ve motivasyon üzerine seminer veren Sadık Gültekin, başarıya ulaşmanın formüllerini ve neler yapabileceklerini içeren sunumlar yaptı. Üniversite de ki eğitim hayatını ve iş dünyasında ki tecrübelerini aktaran Mustafa Tayyar Uğur ise ‘’İstediğiniz ve seveceğiniz işin peşinden gitmelisiniz. Kariyer basamaklarını böylelikle daha kolay çıkacaksınız.’’ Dedi.
Hukuk fakültesini tercih etmek isteyen öğrencilere akademik anlamda neler yapabileceklerini anlatan Erdem Utku Çakır, aynı zamanda Avukatlık, Hakimlik ve Savcılık ile ilgili ayrıntılı bilgiler verdi.
Kariyer Atölyesine katılan konuşmacılara plaketlerini Özel HATEM Okulları Gemlik Eğitim Danışmanı Emir Furkay Ceylan verdi. Ceylan ‘’Önümüzde ki aylarda atölyede farklı meslek alanlarından kişileri konuk edeceğiz. Bu ay meslek tanıtım günlerine konuk olan herkese teşekkür ederim. ‘’ şeklinde konuştu.
Özel Gemlik HATEM Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Cihan Biten ise okulun eğitim yılı içerisinde bu tür etkinleri düzenlemeye devam edeceklerini belirterek Gemlik eğitiminin lokomotifi olma yolunda ki çalışmalarının devam ettiğini, özelikle fen lisesi alanında yüksek puanlı öğrencilere hitap ettiklerini vurgulayan Biten, ilerleyen günlerde bilim projelerinin olduğunu söyledi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon Bursa Masaj