SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

GEMLİK’TE 19 MAYIS COŞKUSU

GEMLİK’TE 19 MAYIS COŞKUSU
Bu haber 19 Mayıs 2017 - 17:50 'de eklendi ve Gemlik.

19 MAYIS COŞKUSU

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta ve dış temsilciliklerimizde olduğu gibi Gemlik’te de coşkuyla kutlandı. Atatürk Anıtına Çelenk sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan törenler 15 Temmuz Demokrasi Meydanında yapılan çeşitli etkinliklerle renklendi.

Garnizon Komutan Vekili Veteriner Albay Aziz Sevimli, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Emniyet Müdürü Cafer Gündoğdu, Jandarma Bölük Komutanı Yüzbaşı Barış Bozkurt, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Abdurrahman Dağlar, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü İbrahim Ay yapılan sportif karşılaşmalarda dereceye giren öğrencilere madalya ve kupalarını takdim ettiler. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Abdurrahman Dağlar, Gemlik Belediyesinin destekleri ile ilçede binlerce gencin spor yapma imkanı bulduğunu belirterek, “İlk hedefimiz 2020 ve 2024 olimpiyatlarına milli sporcular yetiştirmektir” dedi. Atatürk’ün gençliğe hitabesi, şiirler ve kompozisyonların okunmasıyla devam eden törenlerde, Karate ve Tekvando gösterileri de büyük ilgi gördü.

Halk oyunları gösterileriyle devam eden bayram coşkusu, bayrak geçidi ile son buldu. Gece de fener alayı ve şenlik yürüyüşü tertiplendi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon