SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik inşaatta çalışanlara uyarı

Gemlik inşaatta çalışanlara uyarı
Bu haber 14 Şubat 2017 - 18:24 'de eklendi ve Gemlik.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın tehlikeli ve çok tehlikeli meslek dallarında çalışanların Mesleki Yeterlilik Belgesi almasını zorunlu hale getirmesi üzerine MESYEB, bu meslek dallarına yönelik mesleki yeterlilik belgesi bilgilendirme toplantısı yaptı.

“HER ÇALIŞANIN BU BELGEYİ ALMASI ÖNEMLİDİR”

Toplantıda konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası MESYEB Analiz Yöneticileri Ramis Kurt ve Emrah Özsucu, ”Tehlikeli mesleklerde, Mesleki Yeterlik Belgesi’nin zorunlu kılınması hem iş kazanlarını en aza indirgenmesinde hem de kaliteli işçilik için önem arz etmektedir. Bu yüzden her çalışanın bu belgeyi alması önemlidirdedi.

48 SEKTÖRÜ KAPSIYOR

BTSO MESYEB Saha Analiz Yöneticileri Ramis Kurt ve Emrah Özsucu”Tüm sektörleri kapsayan Mesleki Yeterlilik uygulamasında öncelikle 48 sektörü içine alan Mesleki Yeterlilik Belgesi alınması şarttır. Bu doğrultuda can kaybının en çok yaşandığı inşaat firmaları üzerinden başlattığımız bilgilendirme süreci, müracaat aşamasıyla devam etmektedir.  İnşaat sektörü işçisinin ve iş dünyasının mağdur olmaması adına bu süreci takip etmelerini arzuluyoruz. Müracaat aşamasının ardından talep formları Ankara’da yer alan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği firmaya ulaştırılacak sonraki süreçte sınavla devam edecektir” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon