SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Gemlik Eğitime 1- 0 yenik başlandı.

Gemlik Eğitime 1- 0 yenik başlandı.
Bu haber 17 Eylül 2018 - 20:42 'de eklendi ve Gemlik.

 

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılına ilçemizde  okulların temizlik kadrolu personelin olmayışı Eğitime 1- 0 yenik başlandı. Bu yıl öğrenciler hastalıktan kırılacak….

 

Gemlik’te okullar açıldı, en büyük sorun Okullarda temizlik personeli yok. okullar kir pislik içinde eğitim yapamaz..  Milli Eğitim sorunu yok sayıyor hiç te üstüne almıyor… hay maşallah.. Kim temizleyecek bu okulları?

Eğitim Öğretimin en büyük eksiği ilçemizde  okulların %70 (yüzde yetmişinde) hiç hizmetli kadrosu yok. Öğrenciler okula gidecek, sınıflarda ders yapacak lavaboları kullanacak ve düşünün bir günde okulun temizlik durumunu akşam mesai bitiminde günlük temizlik yapılması ve okulların hijyen olması gerekir. Ama bu işi yapacak hiç hizmetli kadrosu personeli yok   Ne yazık ki burada da hizmetli yok. Bu okullarımızın temizliğini kim yapacak? Okullarda günlük temizlik hijyenik yapılmazsa çocuklarımızın sağlığı tehlike altında.

Örnek

11 Eylül ilköğretim okulunun  temizlik ve badana işlemi için velilerden para isteniyor, kabul etmeyenler olunca da badana ve işinin veliler tarafından yapılması isteniyor. Devlet okulunda kitap dahi ücretsizken bu tip işler için neden böyle bir sisteme başvuruluyor acaba?

Öğrencilere kırtasiye yardımı yapanlar bunu şov amacıyla yapmıyor ve bu niyetlerinde samimilerse işte meydan.

Okul Aile Birliğine bağış adı altında okul giderleri velilerden karşılanıyor. Son yıllarda okullarda velilerin çocuğu  için  mecburen para ödediği de biliniyor. “En çok tercih edilen” Okul’da Aile birliği kurulup paralar da bu yönde toplanıyor.  Yine yıl içinde A4 kağıdından temizlik masraflarına kadar toplanan paralar da cabası.

Gemlik  Milli Eğitim Yetkilileri bu sorunu önce idrak edip kabullenmeleri gerekir.. sorunu yok sayan idareciler çözüm üretemezler.. Okullarımızsa kirden pislikten hastalık mikrop saçıp çocuklarımızın sağlığını tehlikeye atmaya devam edecek. Veliler çocuklarım mikrop kapmasın diye temciliğini kendisi yapıyor.

 

İdareciler sorunlara  çözüm üretmek için makamlara gelirler.. zamanı boş doldurup sorunları yokmuş gibi davranmak hiçbir idareciye başarı getirmez sağlıklı bir toplum yetişmez.. Hele hele Eğitim camiası toplumun aynası..

 

 

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılında temiz okullar.. Tam eğitimci kadrosuyla başarılı bir yıl olmasını temenni ederiz…

 

 

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon