SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

Bu Kez Veliler Sınava Girdi

Bu Kez Veliler Sınava Girdi
Bu haber 03 Nisan 2017 - 8:07 'de eklendi ve Gemlik.

Kütüphaneler Haftası’nı bir çok etkinlikle tamamlayan Körfez Ortaokulu’nda  sınav vardı, sınava bu kez öğrenci velileri de dahil oldu.

Mart ayının son pazartesi gününden başlayan Kütüphaneler Haftası tüm Türkiye’de olduğu gibi Gemlik’te de bir dizi etkinlikle kutlandı. Bunlardan en ilgi çekeni ise Körfez Ortaokulu’na aitti. Haftayı belirli gün ve saatlerde kitap okuyarak geçiren Körfez Ortaokulu’nda herkes kitap okudu. Okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı etkinliklerde son olarak velilerde kitap okudu.

Kütüphaneler Haftası’na kitap okuyarak başlayan 7-C sınıfı velilerine sınıf öğretmenleri Harun Özdemir Leyla Navaro’nun ‘Gerçekten Beni Duyuyor Musun’ adlı kitabı dağıttı. Bir hafta boyunca kitabı okuyan veliler bugün kitaptan sınav oldular. Çocukları ile birlikte aynı sıralarda sınava giren veliler kitap okuma alışkanlığı ve kitap sevgisini artırmak için yapılan bu etkinliğin çok anlamlı ve güzel olduğunu belirttiler.

Okul Müdürü Ahmet Turan Polat ise sınava giren tüm velilere başarılar dilerken, “Gerçekten çok güzel, çok anlamlı bir etkinlik oldu. Bu etkinliğe katılım gösteren çocuklarına ve herkese örnek olan velilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

7-C Sınıf öğretmeni Harun Özdemir ülkemizde her mart ayının son haftası kutlanan Kütüphaneler Haftası’nda farkındalık yaratacak bir etkinliğe imza atmaktan duydukları mutluluğu belirtti. “Okulun Kütüphanecilik Kulübü olarak bu haftada ne yapabiliriz diye düşündük ve dolu dolu bir program hazırladık. Velilerimiz ve öğrencilerimizin okudukları kitaplardan sınav hazırladık. Sınava katılan öğrencilerimize ve velilerimize, bu ve benzeri yaptığımız etkinliklerde  bizlerin yanında olan Okul Müdürümüz Ahmet Turan Polat’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müze teşekkür ediyorum.” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon