SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik

AGD’DEN ANLAMLI SINAV

AGD’DEN ANLAMLI SINAV
Bu haber 18 Aralık 2017 - 11:39 'de eklendi ve Gemlik.

AGD’DEN ANLAMLI SINAV
“Önce Ahlak ve Maneviyat” düsturuyla yola çıkan ve genç nesilleri kucaklayan Anadolu Gençlik Derneği (AGD), bu minvalde Türkiye’de yapılmayanı yapmaya devam ediyor. AGD tarafından üçüncüsü düzenlenen ve ülke genelinde il ve ilçe merkezlerindeki devlet okullarında yapılacak yarışmaya bir milyona yakın öğrenci katıldı.
Kuruluşundan bu yana binlerce şuurlu genç yetiştiren Anadolu Gençlik Derneği, Türkiye genelinde “Siyer-i Nebi Yarışması” düzenliyor. Dördüncüsü düzenlenen “Siyer-i Nebi Yarışması”, 16 Aralık 2017’de ülke genelinde il ve ilçe merkezlerindeki devlet okullarında yapıldı.
BİR MİLYONA YAKIN BAŞVURU
Anadolu Gençlik Derneği’nden yapılan açıklamada, “Siyer-i Nebi Yarışması” için ülke genelinden yaklaşık bir milyon ortaokul ve lise öğrencisi başvurdu. Tüm il ve ilçe merkezlerindeki devlet okullarında yapılan yarışmada, sınav içeriği ortaokullar için Ebul’l Hasan En-Nedvi’nin “Son Peygamber Hazreti Muhammed” adlı eserinden, liseler için ise Dr. Şerafettin Kalay’ın “Alemlere Rahmet Olarak Gönderilen Elçi Hz. Muhammed” adlı eserinden hazırlandı.
EFENDİMİZ’İN ÖRNEK HAYATINI ÖĞRETMEYE ÇALIŞIYORUZ
Anadolu Gençlik Derneği İlçe Başkanı Caner Limon, yaklaşık bir milyon gencin yarışmaya katıldığını belirterek, yarışmacıların aileleri de düşünüldüğünde bunun 5 milyon kişiye yakın bir kitlenin Hazreti Muhammed’in hayatına odaklanması demek olduğuna dikkati çekti. Kendileri için yarışmanın bunun bir vesilesi olduğunu aktardılar. “Elbette bu yarışmanın katılımcılarını hoşnut edecek sürpriz hediyelerimiz olacak. Biz en güzel hediyenin tüm katılımcılarının zamanlarını Efendimiz’ in örnek hayatını öğrenmeye ayırmaları olarak görüyoruz. Öte yandan, İslam’ı ya da Siyer’i sadece ve sadece bilmenin bir karşılığı olduğunu da düşünmüyoruz. Çünkü İslam bütünüyle insanın yaşaması için gönderilmiş bir dindir ve Efendimiz ise tutum ve davranışları ile hepimiz için örneklik teşkil eden bir önderdir. Bu örneklik, tüm zamanlara ve mekânlara seslenmektedir. Başta yarışmaya katılan tüm kardeşlerimize, okul idarecilerine, zamanından fedakârlık yapan gözetmen öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımıza teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.
Dereceye giren öğrencilerin, 31 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek Mekke’nin Fethi Programında ödüllendirileceği bildirildi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon