SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

GİRESUN KÜLTÜR EVİ İÇİN İLK KAZMA 10 KASIM GÜNÜ !!!

GİRESUN KÜLTÜR EVİ İÇİN İLK KAZMA 10 KASIM GÜNÜ !!!
Bu haber 13 Kasım 2018 - 14:45 'de eklendi ve Gemlik.

GEMLİK’TE ÖNCÜLÜK YAPAN GEMLİKLİ GİRESUNLULAR KÜLTÜR EVİ İÇİN İLK KAZMA 10 KASIM GÜNÜ YAPILDI.!!!

Yapımını GEMLİK GİRESUNLULAR KÜLTÜR DAYANIŞMA DERNEĞİ üstlenerek GİRESUN EVİ PROJESİ’nde ilk kazma 10.Kasım.2018 de yapılarak bu anlamlı güne anlamlı bir hatıra oldu. 10.Kasım ATAYI ANMA törenlerinden hemen sonra başlayan kazı işlemleri heyecan kattı.

Yapının Gemlik’te Derneklerin faaliyetleri arasında olan KÜLTÜR ETKİLEŞİMİ zayıf kalıp, Lokal faaliyetlerinde kalması, tüm hemşehri derneklerinin sorunu halindeydi.

Derneklerin Lokal statüsünden daha çok KÜLTÜR statüsüne taşınması için öncülük yapan GİRESUNLULAR DERNEĞİ, Kültür projesini KÜLTÜR EVLERİ ile çözüme ulaşacağından ilk hamleyi yaptı.

Kültür projesi binası yapımı için öncelikli tüm siyasi partilerin desteğini alarak BELEDİYEYE başvuruldu. Belediye ise konuyu meclise taşıyarak MUTABIK OYLAMASINDA tam destek alarak ÇINAR İLKÖĞRETİM OKULU yanında bulunan uygun araziyi tahsis etti.

Gerekli protokollerin imzalanmasıyla beraber GİRESUN KÜLTÜR EVİ PROJESİ Start aldı.

Projedeki protokollerin imzalanması ardından Gemlik GİRESUNLULAR DERNEĞİ Başkanı HALİL ATAŞ, Bey projenin tanıtımı için DERNEK’TE proje hakkında bilgi verdi. Bilgi ve tanıtımda akıllara takılan soruların cevap bulmasıyla destek alan projenin ilk kazma vurulması için süreç beklendi.

Projeye katkılarından dolayı Gemlik Belediye Başkanı Refik YILMAZ Bey’e, Gemlik Ak Parti, CHP, MHP meclis üyelerine ve en başta mali yükünün tamamını sırtlanan KENAN ÇAKIR Bey’e takdir ve teşekkür dilekleri yağdı.

Kültür evi projesine öncülük yapan GİRESUNLULAR DERNEĞİ ardından diğer hemşehri derneklerine harekete geçti. Geçtiğimiz günlerde ERZURUMLULAR DERNEĞİ’de Gemlik’te Kültür olarak bizde varız diyerek bu harekete tat kattı. Erzurum Derneği de ilerleyen günlerde Kültür Evi yapımı için start gününü beklemekte.

GEMLİK Kültür Evleri ile Kültür şehri olma yoluna girdi. Bu sürece tüm halkın destek vermesi bekleniyor. Destek bulduğunda Gemlik şehri artık adından Kültür’ü ile söz ettirecektir.

Kültür Evi Projelerine desteklerinden dolayı Gemlik Belediye Başkanlığına buradan bizde TEŞEKKÜRLERİMİZİ iletiyor başarılarının devamını diliyoruz.

GEMLİK HABERCİ EDİTÖRLÜĞÜ
ZÜBEYİR BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon