SON DAKİKA

Gemlikhaberci.com | Gemlik Haber | Yerel Haber | Gemlik spor |Gemlik
Zübeyir Bayrakdar

ALLAH’TAN ve TÜRKLERDEN Başka dostumuz yok!

ALLAH’TAN ve TÜRKLERDEN Başka dostumuz yok!
Bu haber 01 Eylül 2018 - 12:09 'de eklendi ve Gemlik.

4 MİLYON NÜFUSA SAHİP İDLİB SOKAKLARA DÖKÜLDÜ.

Amerika, İngiltere ve Fransanın saldırı hazırlığı yaptığı ve Esed rejiminin üç koldan sardığı idlib halkı sokaklara döküldü. İdlib halkı sokaklarda hep bir ağızdan TÜRKİYE BİZİ KORUSUN, ALLAHTAN VE TÜRKLERDEN BAŞKA DOST YOK. Diyerek slogan attı. Türkiyenin mevcutda Afrin ve çevresi ile birlikte çeşitli yerlerde askeri gözlemcilik kurmuş savaşsız bölge açmıştır.

İdliblilerinde Türkler İdlibde de gözlemci olmaları ve korumaları istediler.


ESED TERÖR KAYNAĞI

Maar’ed Numan, Maar’ed Mısrin, Han Şeyhun, Kefer Nübil, Haranabus, Bassan, Sarmada, Harem, Eh Derkuş, Hazarin, Armanes, Atarih, Dar’ed Izze, El Iys, Kefer Halep, Azez ve Cerablus başta olmak üzere birçok yerleşim biriminde düzenlenen gösterilerde İran destekli Esed rejimine tepkiler vardı.

Suriye iç savaşı sırasında gerçekleşen katliamları kınayan İdlibliler, Esed zindanlarında tutulan sivillerin bırakılması çağrısı yaptı. Taşıdıkları döviz ve pankartlarda Suriyeliler Arapça, İngilizce ve Türkçe olarak şu mesajları verdi: “Allah’tan ve Türklerden başka dostumuz yok”, “Esed ve milisleri terörist kaynağı, Türkiye ise barış kaynağıdır”, “Gerçek terörist Esed rejimidir”, “Biz devrime hâlâ sadığız”, “Davamız birdir, kararımız birdir.”
Göstericilerden Basel Havva, “Siviller için Türkiye’den başka çıkış yolu yok. Afrin ve Cerablus’ta olduğu gibi İdlib’in de Türkiye kontrolüne girmesini istiyoruz” dedi.

TÜRKLER BÖLGEYE GİRMELİ

Protestoya katılan İdlib Yerel Meclisi Başkanı Dr. Ahmed Firas Alluş, “İdlib, Suriye’yi temsil ediyor. Direneceğiz. Kanımızın son damlasına kadar direneceğiz. Türk kardeşlerimizden bizim safımızda durmalarını, bizi desteklemelerini, tek başımıza bırakmamalarını istiyoruz” dedi. İdlibli Ahmet İslam da “Türkler mutlaka bölgeye girmeli ve burayı himayesine almalı. Rejim bu bölgeye yönelik operasyon başlatırsa milyonlarca insan göç edecek. Katliam yaşanacak” diye konuştu.

SOKAKTAN SİPERE

Muhalifler, Esed güçlerinin saldırılarına karşı hazırlıklar kapsamında rejim ordusunun geçişlerini yavaşlatmak için köprüleri tahrip ediyor. ÖSO birlikleri, Şaria köyü çevresinde rejimin zırhlı ve tank geçişlerini engelleme amaçlı olarak Asi Nehri üzerinde kurulu köprüyü havaya uçurdu. Öte yandan kent genelinde gösterilere katılan onbinlerce Suriyeli, kuşatma hattında devam eden siper kazma işlerine katılmak için protestolar sonrası yardıma koştu.

KAYNAK: Haber7.com
METİN :ZÜBEYİR BAYRAKDAR

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
fıstıklı pansiyon